AIZVADĪTAS EIROPAS SPORTA NEDĒĻAS AKTIVITĀTES

Latvijā, tostarp Ventspilī, aizvadīti Eiropas Sporta nedēļas pasākumi. Ventspils poliklīnikā bija iespēja bez maksas izmēģināt daudzfunkcionālo ķermeņa masas analizatoru un izmērīt asinsspiedienu.

 

Bez maksas izmēģināt daudzfunkcionālo ķermeņa masas analizatoru varēja vienas stundas garumā divas dienas – otrdien, 22. septembrī, un ceturtdien, 24. septembrī. Šoreiz šo iespēju izmantoja 18 iedzīvotāju. Ar ķermeņa masas analizatoru iespējams noteikt, piemēram, kaloriju patēriņu, kā arī tauku, muskuļu un kaulu masu attiecībā pret ķermeņa kopējo masu. Ikdienā izmeklējums ar ķermeņa masas analizatoru Ventspils poliklīnikā ir maksas pakalpojums. Lai to izmantotu, ģimenes ārsta nosūtījums nav nepieciešams, un pakalpojuma cena ir 7,11 eiro, savukārt izmeklējums kopā ar ārsta konsultāciju maksā 21,34 eiro.

 

Bet visas nedēļas garumā, no 21. septembra līdz 25. septembrim, vienu stundu dienā poliklīnikā varēja bez maksas izmērīt asinsspiedienu. Šo iespēju šoreiz izmantoja desmit cilvēku. Mediķi uzsver, ka cilvēkam ir svarīgi zināt savu asinsspiedienu, jo, ja tas ir pazemināts vai paaugstināts, iespējamas dažādas veselības problēmas.

 

Eiropas Sporta nedēļas mērķis ir mainīt iedzīvotāju paradumus un mudināt cilvēkus vairāk un biežāk būt kustīgiem, veicināt sportošanu un fizisko aktivitāti, kā arī vairot izpratni par kustīguma ieguvumiem veselībai, darba spējām un vispārējai dzīves kvalitātei. Pasākums organizēts, īstenojot Eiropas Savienības projektu “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Ventspilī”.

 

Ventspils poliklīnika pateicas ikvienam, kurš atsaucās aicinājumam un izmantoja iespēju bez maksas pārbaudīt veselību! Ceram, ka iegūtie dati palīdzēs turpināt rūpēties par savu veselību vai mainīt ikdienas ieradumus veselības labā!

 

29.09.2020.